Canımız sıkıldığında keyfimizi yerine getirmenin en ilkel yolu iletişim kurmaktır. Birileriyle birazcık sohbet etmek, can sıkıntımızı gidermek için iyi bir yol olabilir. Hatta sohbet ettiğimiz kişi hiç tanımadığımız biriyse, onunla bir çok şeyi daha rahat paylaşabiliyoruz.

Şanslıyız ki, teknolojinin gelişmesiyle ve bir çok uygulamanın çıkmasıyla milyonlarca insan, sohbet etmek için telefonunuzda sizi bekliyor 🙂

Tabii ki bu uygulamaları “sadece” can sıkıntımızı gidermek için kullanmak zorunda değiliz. Yabancı diller öğrenmek için de başka insanlarla konuşmak çok etkili bir yöntem olabilir.

Bu yazımızda yabancılarla konuşma uygulamalarını sizler için listeledik.

Yabancılarla Konuşma Uygulamaları

1. MeetME

Aynı anda birden fazla kişiyle konuşma imkanı sağlayan bu uygulamada, insanlarla grupça sesli ve görüntülü bir şekilde konuşabilirsiniz. Ama unutmayın! Yabancı diliniz yoksa ve biraz da çekingenseniz dinleyici olarak kalmanız muhtemel 🙂

MeetMe’ye git

Yabancılarla Konuşma Uygulamaları

2. Ome.tv

Çocukluğumuzun en güzel eğlence araçlarından biri olan, bir çoğumuzun iyi veya kötü bir çok anısı olan bir uygulamadır bu. Aslında bahsettiğim uygulama Omegle. Ome.tv, Omegle’nin kapanmasıyla ondan esinlenilmiş başka bir uygulamadır. Bu uygulamada hem bizimkilerle, hem de bir çok yabancı insanla sohbet edebilirsiniz.

Ome.tv’ye git

yabancilarla konusma uygulamalari ometv

3. Cambly

Son zamanlarda açık arayla yabancılarla konuşma uygulamaları arasında en popüler uygulamadır. Merak etmeyin bize de sponsor olmadı, konuya uygun olduğu için paylaşıyoruz. Fakat sponsor olmak isterse pek de şikayetçi olmayız açıkçası 🙂

Cambly’den kısaca bahsetmemiz gerekirse, uygulamada öğrenmek istediğiniz dili ve hatta aksanı bile seçebiliyorsunuz. Bu koşullara uygun hocalardan randevu alıp, sohbet ediyor ve yabancı dilinizi geliştirebiliyorsunuz.

Cambly’e git

yabancilarla konusma uygulamalari cambly

4. Preply

Preply uygulaması da, Cambly’ye benzer türde bir uygulama aslında. İngilizce konuşabileceğiniz 4.000’den fazla ve İspanyolca öğrenebileceğiniz 2.000’den fazla eğitmeni bulunuyor. Sadece bu diller yok tabii. Rusça, Arapça, Almanca, Fransızca ve daha bir çok dil öğrenmeniz mümkün.

Ayrıca eğer iyi bir yabancı dil bilgisine sahipseniz, Cambly ve bu uygulamaya sadece öğrenci olarak katılmak zorunda değilsiniz. Kendinize bir ek gelir oluşturmak isterseniz bu platformlara eğitmen olarak da katılabilirsiniz.

Preply’e git


Eğer yabancılarla konuşma uygulamaları yazımızda eksik bulduğunuz, veya atladığımız bir uygulama varsa lütfen yorumlarda bize bildirin 🙂

Sohbetinizi yaptıktan ve can sıkıntınızı giderdikten sonra hayatın gerçekleriyle tekrar yüzleşmemiz gerekiyor. Hazırlanmanız gereken sınavlar, bitirmeniz gereken dersler varsa ve odaklanmakta sorun yaşıyorsanız aşağıdaki bağlantıdan ders çalışma tekniklerimizi inceleyebilirsiniz.

Ders Çalışma Teknikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir