davutabi.com-tuvalette-oynayabileceginiz-oyunlar

Birçok insanın fikrine göre mobil oyunlar yoldayken oynanıyor, ancak gerçek şu ki, mobil oyunlar tuvalet bu iş için tam 7 kat daha fazla tercih edilen bir mekan. Özellikle kendi evimizdeki tuvaletler adeta yeni bir mobil oyun merkezi haline gelmeye başladılar. Olur da, evde tuvalet sırasını bekleyenler yoksa ve siz ideal anı yakaladıysanız belki tuvalete ne için gittiğinizi unutacağınız kadar yoğun bir şekilde kendinizi oyun dünyasına kaptırmanız mümkün.

Bir dönemin en çok tecih edilen tuvalet egzersizlerinden biri olan şampuan ve kremlerin içeriklerini okuma modası mobil cihazlarla tanıştığımızdan beri epey eskidi. Mobil oyunların çeşitliliği o kadar çoğaldı ki, artık tuvalet raflarında kitap ve dergi bile az rastlanan aksesuarlar oldular. Tamamen izole bir ortam içersinde konsantrasyonunuzu full kapasite çalıştırabileceğiniz tuvaletler, oyun performansınızdaki yükselişinizle sizi öyle bir etkileyebilir ki, klozet üstü oyun olimpiyatları sizde alışkanlık yaratabilir.

Peki Tuvalette Ne Tür Oyunları Tercih Etmelisiniz?

Öncelikle rahat ve huzurlu ortamınızı bozmayacak oyunlar oynamanızda fayda var. Aksiyon dozu aşırı yüksek olan ve ani el kol hareketleri yapmanıza neden olacak oyunlarla yaşayabileceğiniz kazalar, telafisi güç durumlar yaşamanıza neden olabilir. Sert fayansın üstüne çakılacak telefonun ekranı ciddi bir hasar görebilir. Daha sakarsanız mobil cihazınızı klozetin içine düşürme ihtimalinizi de göz ardı etmemelisiniz. O yüzden rahatınızı bozmayacak, sakin ama düşündüren oyunlara ağırlık vermenizde fayda var.

Kendinize Bir Rol Seçin!

Oyun deyip geçmeyin. Size sunulan zengin dünyalardan birini seçip yapmak istediklerinizle uyuşan güzide bir örnek bulduğunuzda psikolojik tatmininiz daha da yükselecektir. Size çıkartacağım oyun listelerini sunarken alışılagelmişin dışında bir yola başvurup ne hissetmek istediğinize ağırlık vereceğim. Elimizdeki seçeneklere gelecek olursak:

Dünya’yı Kurtarmak İsteyenler İçin Oyunlar

Eğer iyi bir insansanız ve yeterince iyilik yapamadığınızı düşünüyorsanız tuvallette bu düşüncelerin size yük yapmasına izin vermeden hem fiziksel hem de ruhsal olarak rahatlayın. Burada listeli olan oyunlarda saldırsanız da savunsanız da dünya barışı sizin parmaklarınızın ucunda.

Heroes Charge
Heroes Charge
DoTA karakterlerine aşina olan oyunseverler Heroes Charge oynar oynamaz müthiş benzerliğin farkına varacaklardır. Bu oyunda kendi ekibiniz oluşturarak dünyayı sarmış olan kötülüklere karşı kılıçlarla ve büyülerle meydan okumanız gerekiyor.

Alien Creeps TD
Alien Creeps TD
Uzaylı saldırılara karşı kol kanat germiş olan tüm dünyanın askeri savunma gücü artık sizin elinizde. Kule savunma oyunları içersinde dikkat çeken güzel bir örnek olan Alien Creeps TD ile farklı kule çeşitleriyle farklı rakiplere karşı ideal taktikleri belirlemelisiniz.

Anomaly 2
Anomaly 2
Kule savunma oyunu dinamiklerini tersine çeviren Anomaly 2 isimli bu oyunda amacınız insanlığın geleceğini tehdit eden uzaylı bir ırk ile savaşmak. Meseleyi artık dünyanın dışına taşıyan bu galaksi savaşında size karşı dizilmiş olan savunma hatlarını aşmanız gerekiyor.

Kötülük Yapmak İsteyenler İçin Oyunlar

Eğer bu dünyaya şeker ve boncuk dağıtmaya gelmediğinizi düşünüyorsanız ve öfkenizi atabileceğiniz bir alan bulamıyorsanız tuvaletinizin konforundan şer dolu planlarını gerçekleştirmeniz mümkün. Bugüne kadar sözlerinize kulak vermeyen, sizi ciddiye almayan ve kaynaklarınızı tüketen düşmanlarınıza tepkiniz için size harika bir oyun listesi sıraladık.

Plague Inc.
Plague Inc.
Tüm gezegeni çıkartacağınız bir virüs salgınıyla yok etmeye çalıştığınız bu oyunda amacınız hem yarattığınız virüsün hızlı bir şekilde ülkeden ülkeye sıçraması olacak, hem de ilaç çalışmalarını sürdüren araştırma laboratuvarlarının işine mani olmak. Yaratacağınız farklı semptomlar ve tasarlayacağınız virüsün çeşitli bulaşma yöntemleri sayesinde size karşı yarışan dünyaya meydan okuyun.

Bio Inc.
Bio Inc.
Mantık olarak Plague Inc. ile oldukça benzer özellikler gösteren bu oyunda siz kötü niyetli bir doktoru oynuyorsunuz. Amacınız ufak bir rahatsızlıktan ötürü yanınıza gelen hastanın bağışıklık sistemini etkisiz hale getirip hastayı geri dönüşü olmayan ve sonu ölümle biten bir hastalık sürecine sokmak. Dikkatli olmanızda da yarar var çünkü meslektaşlarınız kötü planlarınızın farkına varabilir.

Infectonator
Infectonator
Armor Games’in başarılı oyunu Infectonator, çizgi film animasyonları ve eğlenceli karakterleriyle birlikte tüm dünyayı bir Zombie cehennemine dönüştürmenizi istiyor. Kafilenize ekleyeceğiniz daha güçlü Zombie’ler ve daha iyi yayılan virüsler aracılığıyla tüm dünyayı yok edip zaferinizi ilan etmeniz gerekiyor.

Hungry Shark Evolution
Hungry Shark Evolution
Tek bir parmağınızla kontrol ettiğiniz bu oyunda amacınız kana susamış bir köpek başlığını beslemek. Yedikçe büyüyen elinizin altındaki bu canavarın yaşam alanı da insanların keyif yapmak için geldiği bir tatil beldesi. Sayenizde ne balık tutmaya cesaret edenler olacak, ne voleybol turnuvası düzenlenecek ne de bikini güzelleri yarıştırılacaklar.

Yönetmekten Hoşlananlar İçin Oyunlar

Kimilerimiz etrafında neler olup bittiğini merak etmekten tuvalete gidemeyecek vaziyettedirler. Yönetici olarak doğanlara göre tuvalette geçirdikleri her bir saniye dünya üzerinde kontrollerini kaybettikleri bir vakit olarak algılanabilir. Bu lider ruhuna sahip olan insanları daha hafif hissettirecek oyunlar da var. Bu liste içersinde mutlaka uygun bir çözüme kavuşacaklar.

Godus
Godus
90’lara damgasını vurmuş İngiliz oyun programcısı Peter Molyneux her daim tanrı rolüne sahip olduğunuz oyun senaryolarıyla karşımıza çıkmayı başardı. Elinden çıkan işlerinin tümü oldukça iyi olan Molyneux’un Godus isimli bu oyununda da Dünya’nın ilk coğrafi oluşumlarını tasarlayıp yere ayak basmış olan insanlara vaadedilmiş bir yaşam alanı sunmaya çalışıyorsunuz.

Top Eleven: Football Manager
Top Eleven: Football Manager
Başınızın etini yiyen şey sevdiğiniz futbol takımının ligdeki başarısızlıklarıysa artık takımınızın nasıl oynayacağını kontrol etmek ve sorumluluğu üzerinize almak kendi elimizde. Stadınızın ebatları, formanızın tasarımı ve transfer edeceğiniz futbolculara kadar karar verme şansınızla birlikte saha içindeki dizilimleri ve taktikleri de sizin yöneteceğiniz bu oyun mobil cihazların en dikkat çeken menajerlik oyunlarından biri.

Rivals at War: 2084
Rivals at War: 2084
Fütüristik bir ortamda geçen ve takım çatışmalarında savaşan ekibinizi hazırlayan bir koç olarak görev aldığınız bu oyunda askerlerinizi teçhizatlarla donatıp yardımcı olmanız gerekiyor. Gezegenler arasında süren savaş turnuvalarında amacınız ya bölge savunması yapmak ya da belli bir süre boyunca rakip sahayı ele geçirmek. Kazandığınız her bölümle gelen kartlar ile yeni stratejiler oluşturmanız mümkün. Askerleriniz kapışırken siz onları izleyip durum analizi yapabiliyorsunuz.

Boom Beach
Boom Beach
Tropikal bir ortamda ve karikatüristik bir evrende kendi sahanızı kurup ekonomik kazançlarınızla birlikte bir ordu oluşturmanız gerekiyor. Ancak dikkatli olmakta fayda var! Etrafınızdaki herkes bir hızlı silahlanma maratonuna giriyor ve sizin de savaşa bir an önce hazırlanmanız gerekiyor. İyi bir ordu oluşturduğunuzdan emin olun.

Hay Day

Hay Day
Kendi çiftliğinizi kurduğunuz bu oyun daha çok kontrol meraklısı kız arkadaşları tuvalette oyalayacak cinsten bir oyun havasına sahip. Başınıza dırdır edecek sevgiliyi kaygılarından kurtaracak olan bu çiftlik oyununda türlü türlü sevimli hayvanlarla barışçık bir köy hayatı oluşturmaya çalışıyorsunuz.

Klasik Sevenler İçin Emekli Sporu Oyunlar

Yaş kemale erdiğinde artık oyunlar eski tadı vermiyorsa veya bugüne dek sizin için oyun macerası gazete sayfalarının içinden çıkan bulmacalardan ibaret olduysa buradaki liste hem gönlünüzü ferah tutan seçenekler sunacak hem de beyin egzersizi anlamında iyi bir materyal ile uğraşmanıza imkan sunacak.

AE Sudoku
AE Sudoku
Bir kere başladığınız zaman bağımlısı olacağınız garanti olan oyunlar serisinde en öne çıkan örneklerden biri olan Sudoku, rakamlar üzerine kurulu kompleks bir Japon oyunu. Türkiye’de oldukça geç popüler olan bu oyunda amacını 1 ile 9 arasındaki rakamları sadece bir kere kullanarak dikey ve yatay çizgiler oluşturmak ve bu kural 9’Lu kutular için de geçerli.

Sözcük Bulmaca
Sözcük Bulmaca
Harf salatası olan bir alanın içersinde 8 farklı yöne doğru çizebileceğiniz doğrular aracılığıyla gizli kelimeleri bulup puan kazanmaya çalıştığınız bu oyun size gazetedeki örnekleri aratmayan bir örnek sunuyor. Bununla kalmayan oyun, siz zaten dar ortamda paslaşıyorken kullanımı daha kolay bir alternatif sunduğu için bulmaca çözerken daha da çok keyif almanızı sağlıyor.

Chess Time
Chess Time
Zamana meydan okuyan bir oyun olup kafası çalışan bir zümreyi temsil eden Satranç oyunu baba-oğul veya arkadaş-arkadaşa oynanan zarif bir rekabete ev sahipliği yapıyorken bir de tuvalette bu oyunu oynamanızı öneriyorum. Stratejik düşüncenin zirve yaptığı bu fayanslı mekan içersinde kazandığınız gücü satranç zeminine aktarırken ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Let’s Create! Pottery
Let's Create! Pottery
Modern oyunları bir kenara atıp geleneksel zevkleri teknolojiyle bütünleştirmek isteyenlere kilden testi yapabilecekleri bir oyun olan Let’s Create! Pottery isimli bu oyunda yarattığınız tasarımları açık artırma pazarında satıp para kazanabiliyorsunuz. Kazandığınız parayla da yeni tasarımlar ve boyalar kullanmanız mümkün.

Son Sözler

Sizleri tuvalet için seçeceğiniz oyunlarla baş başa bırakmadan önce iyi eğlenceler dilemekle kalmıyorum. Eksik bıraktığımızı düşündüğünüz bir yer var mı?

Sizin tuvalete giderken oynadığınız oyun nedir?

Aşağıdaki yorum kutusunda bizimle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

1 comment
  1. Öncelikle WC’de oynamak için oyun arıyodum bu yazıyı okuduktan sonra artık ne tür oyunlar oynicama karar verdim çook teşekkür ederim davut abi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Daha Fazla

Bir Minecraft Hikayesi | Steve

Bu hikâyenin videosunu çekmeyi iki aydır düşünüyordum fakat çok zaman alacağını ve bana pahalıya patlayacağını kabullenince hikâyeyi sadece…