Kolay arayüzü ve kullanımı nedeniyle birçok kişinin tercih ettiği WordPress, e-ticaret şirketi kurmak isteyen girişimlerin de ilgisini çeken bir platform. Online satış yapmak isteyen ve site kurma konusunda çok detaylı bilgi sahibi olmayan girişimciler WordPress üzerinden sitelerini kolaylıkla kurabiliyorlar.

Daha önceki yazılarımızda E-Ticaret şirketleri için WordPress temalarına değinmiştik. Bu yazımızda ise WordPress’in en popüler e-ticaret platformlarının üzerinde duracağız.

WpStoreCart

wpstorecart-eticaret-wordpress
Açık platform ve ücretsiz bir uygulama plan WpStoreCart, WordPress için geliştirilmiş başka bir e-ticaret eklentisi. Sınırsız ürün ve kategori listeleme, Google Analytics ve Piwik e-ticaret entegrasyonu ile istatistik ölçümlemesi de sunan uygulama da her temayla uygun bir şekilde çalışabiliyor.

Eklenti WordPress‘te 5 üzerinden 3,4 puan almış. 112.722 kez indirilen uygulamanın son güncellemesi ise 30 ekim 2013’te yapılmış.

Ecwid

davutabi.com-eticaret-temasi
Ücretsiz olarak kurulumu yapılan Ecwid’in bu sürümü üzerinde ancak 10 ürün listelenebiliyor. Yıllık 150 dolarlık ücrete sahip olan bir başka pakette ise kullanıcılar 100’e kadar ürün listeleyebiliyorlar. Ecwid’in şirketler için geliştirdiği aylık paketinin fiyatı ise aylık 29,5 dolar. Bu pakette kullanıcılara 2500’e kadar ürün listeleme seçeneği sunuluyor.

Ekstra olarak online destek gibi özelliklerin yanı sıra 30 kadar ödeme sistemi, gerçek zamanlı kargo ücreti gösterimi, sosyal ticaret paylaşımı gibi özellikler de bu pakette yer alıyor. Ecwid’in sınırsız paketinin fiyatı ise aylık olarak 82,5 dolar.

WordPress’te 5 üzerinden 4,1 puan alan Ecwid, 144.053 kez indirilmiş. Eklentinin son güncellemesi ise 28 Ekim 2013 tarihinde yapılmış.

eShop

davutabi.com-eticaret-temasi
Kolay bir kuruluma sahip olan bir diğer WordPress e-ticaret uygulaması da “eShop”. Eklentinin ara yüzü oldukça kolay kullanıma sahip ve ürün ekleyip çıkarmak da oldukça kolay. Bu panel üzerinden de temel istatistik bilgilerine erişilebiliyor. eShop’un dezavantajlarından biri ödeme seçeneklerinin sınırlı olması. PayPal, Payson ve eShop’un kendi ödeme sistemi kullanılabiliyor. Bu nedenle bu eklentinin bu eksi yanlarını göz önünde bulundurmak gerekiyor.

WordPress’te 5 üzerinden 3,8 puan alan uygulama 550.891 kez indirilmiş. Son güncellenme tarihi ise 31 Ağustos 2013.

JigoShop

davutabi.com-eticaret-temasi
Wordpress’te kullanıcılardan iyi yorum alan e-ticaret platformlarından biri olan JigoShop, ücretsiz versiyonunda birçok WordPress temasıyla uyumlu bir şekilde çalışıyor ve kullanıcılara stok yönetimi, ürün gruplamaları gibi özelliklerden yararlanabiliyorlar.

Ücretsiz temaların yanı sıra Gümüş ve Altın paketlerine de sahip olan eklentinin Gümüş paketi aylık 300 sterlinken, Altın paket 800 sterlin olarak belirtilmiş.

WordPress’te 5 üzerinden 3,9 puan alan uygulama, 282.876 kez indirilmiş ve eklenti en son 10 Ekim 2013 tarihinde güncellenmiş.

WP e-Commerce

davutabi.com-eticaret-temasi
Wordpress için hazırlanan e-ticaret ilk eklentilerinden biri olan WP e-Commerce, kolay kurulumu ve birçok WordPress temasıyla uyumlu olmasından dolayı birçok kişi bu eklentiden yararlanmayı tercih ediyor.

Bu eklenti üzerinden kullanıcılar kendi HTML ve CSS kodlarını da kullanabiliyorlar ve tema üzerindeki şablonları kolayca düzenleyebiliyorlar.

WP e-Commerce WordPress üzerinde 2,6 milyon kez indirilmiş; fakat 5 üzerinden 2,8 puan almış. Eklentinin son güncellemesi ise 10 Temmuz 2013 tarihinde yapılmış.

WooCommerce

davutabi.com-eticaret-temasi
Ücretsiz indirilebilen bir platform olarak hizmet veren WooCommerce, WP e-Commerce’den sonra en çok indirilen e-ticaret eklentisi. Birçok WordPress temasıyla uyumlu olarak çalışan WooCommerce, birçok ödeme sistemiyle de entegre olarak çalışıyor.

WordPress’te 5 üzerinden 4,1 puan alan WooCommerce, 1,7 milyon kez indirilmiş. Uygulamanın son güncellemesi ise 4 Kasım 2013 tarihinde yapılmış.

Shopp

davutabi.com-eticaret-temasi
E-ticaret sitesi açmak isteyen girişimlerin kullanabilecekleri platformlardan biri “Shopp”. WordPress uyumlu olan bu platformda farklı paketler bulunuyor. Tek bir site üzerinde bu arayüzü kullanmak isteyenler için platformun ücreti 55 dolar olarak belirtilmiş. Yazılımcı ve geliştiriciler için olan paketin fiyatı ise 299 dolar.

Ek olarak add on yüklemek isteyen kullanıcılar platform üzerinden ortalama olarak 45-50 dolar arasında değişen fiyatlarla diledikleri uygulamaları ekstra olarak indirebiliyorlar.

En temel pakette sadece bir site için destek veriliyor ve kullanıcı sadece kullanıcı forumlarına erişebiliyorlar. Developer paketin de ise sınırsız sayıda siteye erişim sağlanabiliyor ve kullanıcılar geliştirici forumlarına ulaşabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
davutabi.com blog ile para kazanmak
Daha Fazla

Blog İle Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanabilmek mümkün. Ama elbette kolay değil. Daha önce bir çoğunuz bunu duymuştur. Evet, hayatlarındaki mesleği…