davutabi.com-htc-dunyanin-ilk-akilli-corabini-tanitti-resim1

Giyilebilir teknoloji etiketi ortaya çıktığından beri üretici firmaların yaratıcı ürünleri hunharca ortaya çıkmaya devam ediyor. Akıllı telefonlardan sonra akıllı saat, akıllı gözlük, akıllı bisiklet hatta akıllı arabaya kadar giden bu ürün zincirine şimdi de yaz ya da kış ayı fark etmeden giydiğimiz çoraplar eklendi.

Akıllı çorabın adı RE SOK. Biraz işlevinden bahsedecek olursak Bluetooth ile akıllı telefonunuz sayesinde bağlantı kurduğunuz çorap, akıllı telefonuna gelen bildirimleri ayak bileğinizde gösteriyor. Tabi bu bildirimleri görebilmeniz için 4 yıl boyunca artistik jimnastik yaparak biraz antrenman yapıp bileğinizi kafa hizasına getirmeniz gerekiyor.

‘Herkes bugün şaka yapıyor, bizim başımız kel mi?’ diyen HTC, şaka çorabı yaptı anlayacağınız. Fakat yine de kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Mesela GPS takibiyle çorabın eşini bulabiliyorsunuz, bir de tüm ayaklara uyumlu.

davutabi.com-htc-dunyanin-ilk-akilli-corabini-tanitti-resim2

Böyle bir cihaz olunca haliyle makinede yıkayamıyorsunuz. Dolayısıyla iki, üç defa giydikten sonra oluşacak koku sayesinde çevreniz tarafından pek de akıllı olarak görülmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like