Sonunda o muhteşem tarih 14 Nisan’a çok yaklaştık. PC oyuncuları oyun için son hazırlıklarını yaparken, bugün başka bir haber daha geldi. Rockstar yaptığı bir açıklamayla GTA 5 ön yükleme tarihi bizlerle paylaşıldı. 7 Nisan itibariyle oyunu indirmeye başlayabileceksiniz.

GTA 5 sistem gereksinimleri açıklanmasında oyunun HDD üzerinde kaplayacağı yer açıklanmıştı. PC üzerinde 65GB boş alan isteyen oyunu indirmek çok kolay olmayacak. Bunun farkında olan Rockstar ise çıkıştan bir hafta önce yani 7 Nisan tarihinde oyunu ön yüklemeye açacak.

Oyunu Rockstar’ın dijital mağazası Rockstar Warehouse ve Steam üzerinden alan oyuncular için geçerli olacak bu tarihten itibaren oyunu bilgisayarınıza kurmanız mümkün olacak. Ancak giriş yapmak için yine 14 Nisan’ı beklemeniz gerekecek.

Ayrıca Rockstar, başka mağazalar üzerinden GTA 5‘i satın alan oyuncular ise satın aldıkları merkezlerin müşteri destek kısımlarıyla görüşüp, ön yükleme ilgili detaylı bilgi almasını önerdi. Steam ve Warehouse haricinde bir mağaza kullandıysanız şimdiden bir mail atmanız yararlı olacaktır.

Eylül 2013’te PS3 ve Xbox 360 için yayınlanan oyun, geçtiğimiz sene içerisinde PS4 ve Xbox One içinde piyasaya sürülmüştü. Yaşanan ertelemeler ve uzunca bekleyişler sonunda PC oyuncularıda GTA 5 zevkine varmayı başaracak.

1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Daha Fazla

Bir Minecraft Hikayesi | Steve

Bu hikâyenin videosunu çekmeyi iki aydır düşünüyordum fakat çok zaman alacağını ve bana pahalıya patlayacağını kabullenince hikâyeyi sadece…