davutabi.com-steam-hergun-buyuyor

Başta PC oyunculuğu ve tüm oyun severler için en büyük oyun platformu olan Steam, ülkemizde de olmak üzere günden güne büyüyor. Binlerce oyunun bulunduğu platform hakkında son açıklanan rakamlar, konsol karşında PC oyuncularının hiç de azımsanmayacak bir kitle olduğunu gösteriyor.

Steam’in yayınladığı resmi rakamlara göre, şuanda sistem üzerinde yaklaşık 4500 oyun bulunmakta. Bunun yanında ek paketler gibi ilave içeriklerle tam 400 Milyon oyun içeriği dev platformda yerini almış durumda. En çok merak edilen kullanıcı sayısı 125 Milyon olarak açıklandı. 125 Milyon aktif kullanıcısı olan, ülkemizde de orjinal içeriğe olan talebin artmasıyla gün geçtikçe ülkemizde de büyümekte. Her türde oyunun bulunduğu Steam, Linux ve Mac işletim sistemleri ile de uyumlu olarak çalışıyor ve sayısı az da olsa bu platformlara uygun oyunlar da barındırıyor.

Konsol ve PC arasındaki rekabeti PC lehine belirli aralıklarla yaptığı %80’e varan indirimlerle değiştirmeye çalışan Steam, yakında Steam VR adında sanala gerçeklik gözlüğünü de tanıtmaya hazırlanıyor. 125 Milyon aktif oyuncuyla Steam, PC oyunculuğunun hiç bir zaman bitmeyeceğinin büyük bir göstergesi olmuş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like