davutabi.com-45milyon-gta-5-satildi
2013 yılının sonlarına doğru satışa çıkan Rockstar’ın ünlü oyunu Grand Theft Auto 5, geçtiğimiz yıl 35 Milyon kutulu oyun satışına ulaşmıştı. Marketlerde satılan oyunun bu sürümü, şuana kadar ise 45 Milyon satış rakamına ulaşmış durumda.
Dijital olarak satılan sürümün dışında kutulu halde satılan oyunun böylesine devasa rakamlar elde etmesi, Rockstar adına büyük bir başarı. GTA 5’in satış rakamlarının 10 Milyonunu yeni nesil konsollar olan Xbox One ve PlayStation 4 oluşturuyor. Bilgisayarlar için de duyurulan oyun, 4K ve çok gelişmiş grafikler sunacağını belirterek, bu platforma çıkışını birkez ertelemek zorunda kaldı.

Önümüzdeki aylarda PC’ye çıkışını da yapacak olan oyun, bu yıl yine devasa satış rakamlarına ulaşabilir. Zira 2014’ün son haftaları ve 2015 ilk ayları itibariyle milyonlarca satış gerçekleşti. Birçok PC oyuncusunun sabırsızlıkla GTA 5‘i beklediği de ayrıca bilinmekte. Steam üzerinden ön siparişe açılan oyun, ülkemizde Steam fiyatıyla 179 Lira‘ya satılıyor. Ön siparişten oyunu alanlara 1.000.000 oyun içi para hediye edecek olan Rockstar, bakalım PC’de de konsoldaki başarısını yakalayabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Daha Fazla

Bir Minecraft Hikayesi | Steve

Bu hikâyenin videosunu çekmeyi iki aydır düşünüyordum fakat çok zaman alacağını ve bana pahalıya patlayacağını kabullenince hikâyeyi sadece…